• Kazimierz Turaliński

Dumping korupcyjny i prostytutki w służbie Polsce

Stefan Niesiołowski został publicznie oskarżony o przyjęcie łapówek w zamian za załatwianie gastronomom intratnych kontraktów od Zakładów Chemicznych Police, za co żądać miał usług prostytutek i fasolki po bretońsku. Na ile poważnie można potraktować te zarzuty? Na pierwszy rzut oka bardzo poważnie – w końcu tak twierdzą prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz funkcjonariusze CBA. Ale tylko na pierwszy...

Czytaj więcej

  • Kazimierz Turaliński

Pożegnanie z POP-MAFIĄ, czyli strefy wpływów na Facebooku...

Dzisiejsza POP-MAFIA przenosi do wirtualnego świata metody porachunków i budowy stref wpływów znane z krwawej wojny gangów lat 90-tych. Wystarczy wypić z „nieodpowiednią” osobą kawę na mieście, by trafić na czarną listę vendetty. Każdy chce przecież niepodzielnie rządzić na „dzielni” a brak posłuszeństwa nie może być tolerowany. To bardzo smarkaczowe podejście, ale jakie społeczeństwo – taka mafia.

Czytaj więcej

  • Kazimierz Turaliński

UWAGA - nowe oszustwo na "służby specjalne"

Ostatnimi czasy do przedsiębiorców i osób prywatnych zaczęły trafiać oferty mające uspokoić ich fobie. Dziś na każdym kroku każdy widzi szpiegów i agentów, a taki rynek tworzy podaż usług żerujących na ludzkiej naiwności.

Czytaj więcej