• Kazimierz Turaliński
  • Kategoria: Amber Gold

AG: żadne pieniądze nie zginęły! Raport Turalińskiego cz. 1

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Kluczem do prawdy jest struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej

  • Redakcja
  • Kategoria: Amber Gold

Prokuratorskie zarzuty dla szefów spółki OLT Express

Prokuratura Okręgowa w Łodzi 25 czerwca 2015 roku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko twórcom spółki Amber Gold – małżonkom Marcinowi P. i Katarzynie P. Nie oznacza to jednak, że sprawa Amber Gold oraz spółek z grupy OLT powiązanych kapitałowo z Amber Gold jest już całkowicie zamknięta dla prokuratury.

Czytaj więcej

  • Redakcja
  • Kategoria: Reprywatyzacja

Świadek: było oczekiwanie 300 reprywatyzacji rocznie

Tzw. "góra" w stołecznym ratuszu oczekiwała 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie; Hanna Gronkiewicz-Waltz raz zaingerowała w decyzję; przez pewien okres prezydent osobiście nadzorowała BGN - zeznał Krzysztof Śledziewski przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Czytaj więcej

PK: zarzuty dla zatrzymanych w związku z tzw. dziką reprywatyzacją

Dziś Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przedstawiła zarzuty dotyczące przestępstw oszustwa o znacznej wartości ośmiu osobom zatrzymanym wczoraj (11 maja 2017 roku) w związku z tzw. dziką reprywatyzacją nieruchomości w Warszawie - poinformował podczas konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Czytaj więcej