• Policja

Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

Przestępcy wynajmowali hale magazynowe, w których porzucali w 1000-litrowych zbiornikach ogromne ilości płynnych substancji m.in. pochodnych rozpuszczalników i lakierów. Z kolei na wynajmowanych terenach otwartych przestępcy pozostawiali i zakopywali niebezpieczne odpady. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszeli szereg zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej

  • SG, Ewa Gajewska

Zlikwidowana fabryka produkująca do 400 tys. papierosów dziennie

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów i linię technologiczną do produkcji melasy. W fabryce funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 tony tytoniu, 360 tys. gotowych papierosów i urządzenia do produkcji papierosów.

Czytaj więcej

  • Policja

Przemyt z Wietnamu - 9 milionów papierosów

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego UCS w Gdyni odkryli przemyt ponad 9 mln papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Wietnamu. Dzięki wspólnym działaniom służb budżet państwa nie został uszczuplony o prawie 11 mln zł.

Czytaj więcej

  • Prokuratura

Kolejne zatrzymania dotyczące SKOK-u Wołomin

25 i 26 lutego 2019 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie oraz Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymano 15 osób w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi wyłudzeń kredytów i pożyczek na szkodę SKOK w Wołominie.

Czytaj więcej

  • Policja

700 tys. litrów odpadów niewiadomego pochodzenia w Żorach

Żorscy policjanci wspólnie z pracownikami WIOŚ oraz żorskiego urzędu miejskiego, na terenie jednej z prywatnych posesji, ujawnili 14 naczep ciężarowych wypełnionych zbiornikami z nieznaną substancją. Śledczy przypuszczają, że może to być nowy sposób przestępców na nielegalne pozbywanie się odpadów.

Czytaj więcej

  • Policja

Rozbita profesjonalna drukarnia, krajalnia i magazyny papierosów

Dzięki wspólnym działaniom CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zlikwidowano drukarnię opakowań do papierosów i magazyny, w których oprócz blisko 11 ton tytoniu znajdowała się działająca krajalnia. Tytoń oraz maszyny zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 600 tys. zł w gotówce. Do sprawy zatrzymano łącznie 11 osób.

Czytaj więcej