• Policja
  • Kategoria: Ekonomiczna

Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

Przestępcy wynajmowali hale magazynowe, w których porzucali w 1000-litrowych zbiornikach ogromne ilości płynnych substancji m.in. pochodnych rozpuszczalników i lakierów. Z kolei na wynajmowanych terenach otwartych przestępcy pozostawiali i zakopywali niebezpieczne odpady. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszeli szereg zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej

Trzech zabójców Bułgara z Kostrzyna zatrzymanych we Francji

Dzięki wysiłkom śledczych z Lubuskiej Policji oraz Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. możliwe było ustalenie i zatrzymanie trzech mężczyzn odpowiedzialnych za atak przy użyciu noży. Skutkiem tego była śmierć 32-letniego mężczyzny i poważne ranienie 24-letniej Bułgarki. Do wykrycia sprawy wykorzystano zaawansowane metody operacyjne, procesowe oraz doświadczenie i wiedzę policjantów zajmujących się współpracą międzynarodową.

Czytaj więcej

11 podejrzanych, 60 zarzutów - kradzieże aut z Niemiec

Gorzowscy policjanci przez dwa lata rozpracowywali grupę przestępcza zajmującą się kradzieżą pojazdów na terenie Niemiec. Efektem intensywnej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej jest przedstawienie blisko 60 zarzutów 11 podejrzanym. Policjanci odzyskali też część skradzionych pojazdów, których wartość to około 240 tysięcy złotych.

Czytaj więcej