• Polska Agencja Prasowa

Walka z mafią lekową - zmiany w prawie farmaceutycznym

Rada Ministrów przyjęła 12 lutego 2019 r. przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. Projekt nowelizacji ustawy – Prawo Farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

Czytaj więcej

  • Redakcja

Reforma Kodeksu karnego - projekt zmian

Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być na tyle surowe, by skutecznie odstraszały przed popełnianiem przestępstw. Muszą być jednocześnie na tyle elastyczne, aby sądy miały możliwość orzekania wyroków adekwatnych do winy. Temu ma służyć przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości kompleksowa reforma Kodeksu karnego.

Czytaj więcej

  • Redakcja

Uprowadzenia rodzicielskie - projekt ustawy chroniącej dzieci

Rada Ministrów zajmuje się dziś przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości projektem ustawy, która reformuje postępowanie z wnioskami o przekazanie dziecka za granicę, wynikającymi z Konwencji Haskiej. Projekt daje również instrumenty prawne niezbędne do reagowania w przypadkach odebrania za granicą dziecka polskiemu obywatelowi lub zagrożenia dobra dziecka.

Czytaj więcej

  • Redakcja

Ministerstwo Finansów: „Pusta” faktura się nie opłaca

Funkcjonariusze KAS rozpoznają i zwalczają nielegalny proceder obrotu „pustymi" fakturami. Prowadzone działania mają na celu uderzenie w zorganizowane grupy przestępcze wystawiające i rozprowadzające „puste" faktury. Również osoby, które wykorzystują "puste" faktury w swojej działalności gospodarczej muszą liczyć się z konsekwencjami.

Czytaj więcej

  • Redakcja

MS: rozszerzenie prawa do obrony koniecznej

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przedstawił projekt zmian, które rozszerzają prawo obywateli do skutecznej obrony przed zuchwałymi napastnikami wdzierającymi się do ich domu, mieszkania, posesji.

Czytaj więcej