• Policja

Nielegalne składowanie i przewożenie niebezpiecznych odpadów

Ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów przed oszustami, zajmującymi się nielegalnym pozbywaniem się odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych. Firmy wynajmują magazyny i inne nieruchomości, w których później gromadzone są odpady. Po wypełnieniu takiego obiektu wynajmujący znika, pozostawiając kłopotliwy ładunek właścicielom, na których później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji.

Czytaj więcej

  • Policja

Nowa metoda oszustw na portalach społecznościowych i komunikatorach

Gorzowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, dokonanych za pomocą portali społecznościowych i komunikatorów. Taki sposób działania przestępców pojawił się niedawno. Przejęte konto na portalu społecznościowym służy do napisania wiadomości. Trafia ona do osób z listy kontaktów, z prośbą o pożyczkę.

Czytaj więcej

  • Policja

Nowa metoda oszustwa – „na terminal płatniczy”

Pracownicy i właściciele sklepów w których wykorzystywane są terminale płatnicze – uważajcie! Oszuści znaleźli nowy sposób, aby Was okraść. Policjanci z Krapkowic przyjęli już pierwsze zgłoszenie o mężczyźnie, który podając się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze, uzyskuje kody zabezpieczające.

Czytaj więcej

  • Redakcja

Uwaga - na nowe metody oszustów podszywających się pod policję!

Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów usiłujących wyłudzić pieniądze. Przestępcy, podając się za funkcjonariuszy Policji nakłaniają do założenia w banku nowego konta internetowego, twierdząc, że rozpracowują grupę hakerów. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

Czytaj więcej